Blue Valley Regional
6A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Blue Valley 3 4/4 12 122
Blue Valley North* 1 8/0 23 83
Blue Valley West* 2 5/3 11 129
Shawnee Mission East 5 0/8 4 147
Shawnee Mission South 4 3/5 10 119
Lawrence Regional
6A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Free State* 2 8/2 24 124
Lawrence 3 6/4 16 138
Mill Valley 4 5/5 17 138
Shawnee Mission North 5 2/8 10 171
Shawnee Mission Northwest* 1 9/1 21 127
Topeka 6 0/10 2 202
Olathe Northwest Regional 
6A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Olathe East* 2 5/5 18 143
Olathe North* 1 9/1 24 116
Olathe Northwest 4 4/6 15 148
Olathe South 3 5/5 16 144
Olathe West 6 3/7 6 181
Shawnee Mission West 5 4/6 11 168
Wichita-East Regional
6A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Campus 5 0/8 0 165
Derby 4 3/5 11 123
Manhattan 3 3/5 13 116
Washburn Rural* 1 8/0 20 86
Wichita-East* 2 6/2 16 110
Goddard Regional
5A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Andover Central* 2 5/5 13 147
Bishop Carroll 6 3/7 10 160
Eisenhower* 1 10/0 26 116
Goddard 3 5/5 13 164
Kapaun Mt. Carmel 5 3/7 12 167
Maize 4 4/6 16 146
Salina-South Regional
5A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Great Bend 4 5/5 19 174
Hays 6 0/10 0 183
McPherson 3 5/5 19 174
Newton* 1 8/2 22 131
Salina-South* 2 8/2 21 128
Valley Center 5 4/6 9 174
Sumner Academy Regional
5A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Blue Valley Southwest* 1 6/2 19 93
Bonner Springs 4 2/6 5 147
Lansing* 2 6/2 17 98
St. James Academy Cancelled NA NA NA
Sumner Academy 3 5/3 15 107
Turner 5 1/7 4 153
Topeka West Regional
5A Schools (Top 2 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Basehor-Linwood 6 4/6 14 152
De Soto 5 4/6 14 147
Emporia 3 5/5 15 156
Seaman 4 5/5 14 157
Shawnee Heights* 1 7/3 18 137
Topeka West* 2 5/5 15 152
Parsons Regional
4A Schools (Top 4 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Buhler 6 3/9 13 190
Chanute* 2 10/2 26 159
Field Kindley 7 0/12 4 210
Independence* 3 8/4 21 177
Nickerson* 4 5/7 18 179
Parsons 5 4/8 15 195
Wellington* 1 12/0 29 150
Piper Regional
4A Schools (Top 4 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Bishop Miege* 2 8/2 24 167
Fort Scott 5 7/3 18 183
Hayden 7 0/10 1 227
Louisburg 6 3/7 12 190
Paola* 4 7/3 21 176
Piper* 1 9/1 25 153
Tonganoxie* 3 8/2 23 158
Lyons Regional
3-2-1A Schools (Top 3 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Hoisington 4 2/6 8 138
Lyons* 3 3/5 13 121
Moundridge 5 1/7 4 143
Sterling* 1 7/1 18 94
Thomas More Prep-Marian* 2 7/1 17 104
 
Rock Creek Regional
3-2-1A Schools (Top 3 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Bishop Seabury Academy* 1 6/4 18 130
Clay Center Community 6 2/8 8 176
Concordia* 2 6/4 18 145
Rock Creek* 3 6/4 17 150
Sacred Heart 4 6/4 16 147
Silver Lake 5 4/6 13 152
Wichita Collegiate Regional
3-2-1A Schools (Top 3 Advance to State) Place W/L Ballots Sp. Pts.
Chaparral 5 2/8  8 177
Cheney 4 5/5 11 161
Haven 6 1/9 6 190
The Independent School* 1 9/1 25 106
Trinity Catholic* 3 6/4 18 145
Wichita Collegiate* 2 7/3 22 121
*Advances to State